Antarktika: nenavadna celina neverjetne lepote, kjer se nahaja znanstvena postaja Thule. Ko ekipa mednarodnih znanstvenikov pride do izjemnega odkritja, se navdušenje kmalu spremeni v grozljivo paranojo. Nekaj nečloveškega se lahko preoblikuje v kogar koli izmed njih.
Paleontologinja Kate Lloyd delo v varnem laboratoriju zamenja z odpravo v povsem odmaknjeno regijo, kjer se pridruži skupini norveških raziskovalcev. Odkrijejo zamrznjeno truplo, ki pa med poskusom v bližini postaje pobegne iz zamrznjenega zapora. Organizem, ki ima sposobnost prevzeti obliko vsega, česar se dotakne, lahko ubije vsakogar, ki mu prekriža pot.
Ozadje
Začetke Stvora gre iskati leta 1938, ko je pisec John W. Campbell Jr. ustvaril grozljivo zgodbo “Who Goes There?”, ki opisuje dogodke na raziskovalni postaji na Antarktiki, ko ekipa znanstvenikov odkrije vesoljsko plovilo. Zgodba je leta 1951 navdihila Howarda Hawksa in Christiana Nybyja, ki sta ustvarila film The Thing From Another World. 30 let pozneje je v Campbellovi knjigi navdih iskal tudi John Carpenter. Leta 1982 je po scenariju Billa Lancasterja režiral znanstvenofantastično grozljivko The Thing, ki je še vedno izjemno zanimiva tako za oboževalce tovrstnega žanra kot tudi za ustvarjalce filmov.
Igralska zasedba
Mary Elizabeth Winstead (Kate Lloyd) je pred kratkim zaključila snemanje vampirske pustolovščine Abraham Lincoln: Vampire Hunter, režiserja Timurja Bekmambetova. Film naj bi predvidoma ugledal luč sredi prihodnjega leta. Lani je zaigrala v akcijski fantazijski komediji Scott Pilgrim vs. the World Edgarja Wrighta.
Leta 2007 so jo obiskovalci kinematografov lahko videli v celovečercu Grindhouse, in sicer v segmentu Death Proof Quentina Tarantina. V tem filmu je tudi dokazala svojo pevsko nadarjenost, ko je odpela pesem “Baby It’s You.” Leto poprej je ob igralcih, kot so William H. Macy, Demi Moore, Elijah Wood, Sharon Stone in Anthony Hopkins, zaigrala v zgodovinski drami Emilia Esteveza, Bobby. Igralska zasedba je bila nominirana za nagrado Screen Actors Guild. Preizkusila se je še v celovečercih Factory Girl, Black Christmas, Live Free or Die Hard, Sky High in Final Destination 3.
Joel Edgerton (Braxton Carter) je prepričal v številnih raznovrstnih filmih, med drugim v Erskineville Kings, King Arthur, Ned Kelly, Star Wars: Episode II—Attack of the Clones in Star Wars: Episode III—Revenge of the Sith. Povsem sveža je športna drama Gavina O'Connorja, Warrior, v kateri je zaigral ob Nicku Nolteu in Tomu Hardyju. Med njegova prihajajoča projekta sodita tudi komična fantazijska drama Petra Hedgesa, The Odd Life of Timothy Green, in drama Kierana Darcyja-Smitha, Wish You Were Here. Prihodnje leto naj bi se pričela predvajati romantična drama Baza Luhrmanna, The Great Gatsby. ObEdgertonu bosta zaigrala tudi Leonardo DiCaprio in Carey Mulligan.
Leta 2010 smo ga lahko videli v uspešni kriminalni drami Animal Kingdom. Filmu so namenili nagrado kritikov na filmskem festivalu Sundance. Edgerton je prejel nagrado Avstralskega filmskega inštituta (AFI) za najboljšega stranskega igralca. V njegovo filmografijo med drugim sodijo še celovečerci The Square, Acolytes, Whisper, Smokin’ Aces in Kinky Boots. Posodil je glas v animiranem kratkem filmu The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello, ki je bil nominiran za oskarja.
Pred dvema letoma je v Sydneyju upodobil Stanleyja v produkciji A Streetcar Named Desire, kjer mu je družbo delala Cate Blanchett, sicer pa je na gledaliških odrih nastopal tudi v produkcijah Blackrock, Third World Blues, Love for Love in Henry IV. Gledalci pred malimi zasloni so ga lahko spremljali v seriji The Secret Life of Us, ki mu je prinesla nagrado AFI.
Ulrich Thomsen (Sander) je sodeloval s številnimi priznanimi evropskimi režiserji in je kot eden najbolj iskanih evropskih igralcev zaigral že v več kot 25 mednarodnih produkcijah. Mednarodnemu občinstvu se je prvič predstavil leta 1998 z glavno vlogo v drami Thomasa Vinterberga, The Celebration. Za to vlogo je bil Danec prvič nominiran za evropsko filmsko nagrado. Celovečerec so na mednarodnem filmskem festivalu v Cannesu izbrali za nagrado kritikov.
Med njegove mednarodne vloge sodijo tiste v filmih The World Is Not Enough Michaela Apteda, The Weight of Water Kathryn Bigelow, Max Menna Meyjesa, Killing Me Softly Chena Kaigea in Kingdom of Heaven Ridleyja Scotta. V glavni vlogi se je izkazal v kratkem filmu Election Night, ki je leta 1999 prejel oskarja. Uspešni so bili tudi celovečerci The Rocket Post, The Zookeeper, Centurion, Adam’s Apples in Mostly Martha.
Thomsen je na odlično kritiko naletel še z vlogami v filmih The Biggest Heroes, The Inheritance in Brothers. S slednjo si je prislužil drugo nominacijo za evropsko filmsko nagrado ter prejel prestižno srebrno školjko na mednarodnem filmskem festivalu v San Sebastianu. Danska filmska akademija mu je sicer večkrat podelila nagrado za najboljšega igralca. Sodelovanje z dansko režiserko Susanne Bier (Brothers) je ponovil pri projektu In a Better World. Mojstrovino so nagradili z oskarjem in zlatim globusom v kategoriji najboljši tujejezični film.
Gostoval je v izjemnih televizijskih serijah Alias in Fringe ter v miniserijah The Virgin Queen in The Company.
Filmska ekipa
Matthijs Van Heijningen (režija) je kot sin slavnega istoimenskega nizozemskega filmskega producenta že od zgodnjega otroštva sodeloval pri ustvarjanju filmov in že med študijem prava režiral kratke filme. Leta 1999 se je uveljavil kot eden najuspešnejših evropskih režiserjev reklam, med drugim za Toyoto, Peugeot, Renault, Stella Artois, Pepsi in Heineken.
Leta 1996 se je z režijo kratkega nizozemskega filma Red Rain prvič preizkusil v filmski režiji. Zanj je napisal tudi scenarij. Deset let pozneje se je preselil v Los Angeles, kjer je s svojo nadarjenostjo prepričal Zacka Snyderja, ustvarjalca filmov. Kmalu je prevzel režijo akcijskega in pustolovskega projekta Army of the Dead, ki pa je bil naposled odpovedan. Po slabem začetku je Van Heijningen izkoristil priložnost in se povezal s produkcijsko hišo Strike Entertainment, ki ga je izbrala za najprimernejšega režiserja celovečerca The Thing.
Komentarji
kr neki k ni videa o filmu ej :p
Ali imajo sploh še kakšno dobro idejo v Holywoodu. Zdaj samo še kopirajo dobre filme iz preteklih let al pa "popcorn uspešnice" klonirajo v del 2, 3, 4,.... No v nekaterih primerih kot je Footlose še originalni film ni bil kaj prida. Vse popolnoma negledljivo in takih filmov res ne želim v kino hodit gledat. Pa jih še kar dajete na spored. Pa bi šel človek v kino ampak po pravici povedano celo poletje ni bilo nič užitnega na sporedu. Kakšen dolgčas.
kolikor sem od ameriških prijateljev slišal oziroma z njimi komuniciral, obstaja trailer za "Stvor 2", ki pa je FAKE. Verjetno nekdo misli, da je film resničen, zato dvomim v to.
dragobabi...
že vidm od ke ti prhajaš
tis tist/tista ke reče nadaljevanje filma je kloniranje
pa usakič k je u film pop muska rečš d je dobr pa uriginaln
tud sigurn puslušaš justin beabra
pa guvuriš d je metal bedn
kvaj fora is tem zdj?
@:3
Mislim, da ti mojega komentarja sploh nisi prebral (a), glede na tvoj stil pisanja bi celo lahko rekli, da nimaš niti osnovne šole zaključene. Moje mnenje je, da film Stvor (2011) niti do kolen ne bo segel filmu Stvor (1982)
http://www.imdb.com/title/tt0084787/
čeprav je scenaristično popolna kopija originala, bo psihološko in mentalno preslab (če sodim po trailerju).
Footlose pa je ravno tako "kvazi" kopija filma prav tako '80 let, ki pa nikoli ni bil več od nekega plesnega filma. Pa poglejmo še kaj se trenutno v kinu vrti:
Final destination 5, Trije mušketirji, Avtomobili 2, Paranormalno 3, Johnny English 2,... Prihajajo pa: Stvor in Footlose, Vesele nogice 2, Misija nemogoče (4), Alvin in veverički 3. Če bi gledali pa še med letom pa spoh - Fockerji, Ledena doba4, Debela mama (2 ali 3), Pirati 4, Prekrokana noč2, Hitri in drzni 5, Kung fu panda 2, Možje X: Prvi razred, Cukrček 2, Transformerji 3. Torej 20 filmov ki so tako ali drugače franšizna kopija preteklih filmov.
Moja želja je, da bi bilo na sporedu več kvalitetnih filmov in to je vse. Tudi kaj več filmov drugega jezikovnega področja ne bi bilo slabo videt.
Tole je prequel filma stvor iz leta 1982 - ker opisuje dogodke ki so se dogajale pri norvežanih...
Soliden film, pričakoval sem, da bo slabši predvsem zaradi igralske zasedbe ameriških igralcev.
Niti približno se ne približa Stvoru od Carpentera.
@dragobabi
Za to se je brezzveze tu protoževati, Kolosej nima nič s tem ampak bi moral kontaktirat tiste ki snemajo te filme :) Vendar če jaz odkrito povem nimam nič proti da delajo nove dele nekaterih filmov kot so Final destination, Johnny English, Ledena doba, Saw (Žaga)... ker so mi filmi res legendarni, ampak vsak ima svoje mnenje kar je tudi prav ;)
ne bi rad preveč komentirau da ne bom pokvaril okusa za oboževalce tega filma.. ampak pričakujem le najbolje :)))).
mogoče maš prov, ampak vedi, da je najbl zihr dnar od filmov, ki so nadaljevanja in te tudi ljudje najraje gledajo. Koga pa zdj tuki briga kvaliteta filmov, važn da je ljudem všeč.
Ljudje ne ocenjujemo tolk kvalitete, ampak nam je pomembno, da nam je film vredu. A razumeš. Zato ne posplošuj in ne govori, da so nekvalitetni filmi, ker s tem odvrneš kkšnga gledalca, ki bi mu bil film všeč. Pač povej da teb ni všeč, to je vse.
dobr ker se kul sliš ampak se pri dramatičnih efektih pogosto ustrašim se stresem sej pol ko je filma konc je okej sam vseeno nebi šel gledat
Film sem si včeraj ogledal brez nekih posebnih pričakovanj. Že napol prazna dvorana mi je pomenila le troje: slaba reklama, nepoznavanje prvega dela ali pa ljudje zaradi recesije manj v kino hodijo. Bolj kot se je film odvijal, bolj me je bilo strah, da bojo z kako bedasto zadevo pokvarili celo zgodbo, ampak načeloma je bilo vse zelo prebavljivo. Dober uvod v original.
ej ti dragobabi. glej. vi so že gledali jonija english ki je bil legendaren in zdaj, ko je joni english 2 v kinu ga grejo v kino gledat,ker vejo da bo dober! tako to gre! pa prenavljanje starih filmov. recimo da sem slišal slišal za tisti 1. stvor ki ga je prijatelj pohvalil. torej če sem tistega zamudil grem pa tega gledat! tako se služi!
Čeprav ne maram grozljivk, sem si vseeno šla ogledat film in mi ni žal. Film je napet do samega konca in zdi se mi odlično posnet. Priporočam ogled!
bl bednga filma u lajfu še nism vidu!!! smešno bedn!
kaj je pol to, remake prvega Stvora, al je Stvor 2? Prvi Stvor je bil res hud, dobra grozljivka
To je remake od The Thing iz leta 1982. :)
prvi stvor je bil res ful gorzljiv ta stvor 2 pa se mi nezdi sploh tuk grozljiv men je bla to navadna ZF akcija
Tvoj komentar
Si film že videl in želiš svoje vtise deliti z drugimi? Napiši svoj komentar! Zanimive ocene filmov bo urednik nagradil z .
S komentarji obiskovalci izražajo svoja mnenja, ki niso povezana z uradnimi stališči podjetja. Pridržujemo si pravico do neobjave komentarjev, ki se v vsebinskem smislu ne navezujejo na obravnavani film, ki so žaljivi, opolzki ali brez kakršnega koli pomena. Enako velja tudi za komentarje, ki izražajo in spodbujajo nestrpnost, navajajo h kriminalnim dejanjem ipd. Komentarje izločamo po lastni presoji. Za mnenja ne odgovarjamo.
Upam, da bo konec oktobra v LJ že sneg.